Секрети по догляду за плісированим одягом
Плісирований одяг знайшла велику популярність серед модниць по всьому світу. Такий вид драпірування найчастіше використовується при пошитті суконь або спідниць. Згодом плісировка стала з'являтися в більш широкому діапазоні виробів: на топах, жакетах, брюках.
Речі з плісировкою вимагають особливого догляду, адже такий тип тканини звичайним способом не можна ні прати, ні прасувати. Тому при покупці речей з характерними складками необхідно враховувати особливості чищення та догляду для того, щоб виріб прослужило як багато довше і не втратило свій вигляд.
Способи догляду
У домашніх умовах перед пранням фахівці рекомендують приметать поділ вироби великими стібками, що дозволить зберегти форму. Прати річ рекомендують руками або в пральній машинці в режимі "Ручне прання" при мінімальному віджиманні, а краще без нього. Після прання сушити плісировку радять на плічках, а гладити — не розпускаючи шов. Коли річ повністю висохне обметку можна розпустити.
Важливий момент перед пранням
Існують вироби, виконані драпіруванням плісе, для яких прання неприпустима. Це пов'язано з їх низьким порогом водостійкості. Щоб визначити, чи можна прати таку річ в домашніх умовах, необхідно намочити невеликий непомітний ділянку вироби. Якщо складки при цьому розрівняються-прати таку річ не можна. В такому випадку повернути чистоту виробу здатна тільки суха чистка.
Як гладити плісировану тканину
Гладити одяг з легкої плісированої тканини не потрібно, так як після розвішування вони приймають свою первісну форму. Якщо річ з більш щільного матеріалу, її потрібно пропрасувати з використанням додаткових коштів. Таку тканину можна гладити ще вологою, адже в такому випадку складки легше піддаються запрасуванню і набувають початкового вигляду.
При пранні пляжного плісированого одягу (легкі спідниці та сукні) досить замочити виріб з невеликою кількістю засобу для прання після чого прополоскати і розвісити.